Kratki ściekowe, sklep on-line

Category Archives: Wystrój łazienki

Kilka pomysłów na powiększenie małej łazienki!

umywalka

 

Aranżacja małej łazienki jest często nie lada wyzwaniem dla projektanta, a co dopiero dla człowieka, który musi urządzić ją samodzielnie. Z problemem małej łazienki najczęściej borykają się osoby mieszkające w bloku. Łazienka powinna być funkcjonalna, ale przede wszystkim wygodna! Dlatego chce zaproponować Wam kilka trików, które mogą znacznie pomóc w rozwiązaniu tego problemu!

Łazienka dla dwojga

Decyzja o wspólnym mieszkaniu to, dla wielu par, krok milowy, w planach na temat wspólnej przyszłości. Konieczne jest, w takich przypadkach, pogodzenie potrzeb partnerów, także w zakresie aranżacji wspólnego mieszkania. O ile, w przypadku kuchni, lub sypialni, można to, w miarę szybko rozwiązać, o tyle łazienka jest miejscem, w którym każdy chce czuć się swobodnie i komfortowo. Jak ją, jednak zaaranżować, aby dla każdego z partnerów była przyjaznym miejscem?

Oświetlenie małej łazienki

Zazwyczaj, myśląc o aranżowaniu łazienki, bierzemy pod uwagę wybór płytek, mebli łazienkowych i innych elementów wyposażenia. Zdarza się, że zapominamy jednak o tym, co w każdej łazience, także małej, jest bardzo istotne: o oświetleniu. A przecież światło to jeden z najważniejszych elementów, które kształtują wygląd łazienki.

Urządzamy małą łazienkę

Aranżacja małych łazienek nie należy do łatwych. Bo jak w 3, lub 4 m2 zmieścić wannę, lub kabinę prysznicową, zlew, sedes i meble łazienkowe? Często małe łazienki nie mają też okien, co jest charakterystyczne dla budownictwa mieszkalnego z lat 70. i 80. W takich sytuacjach, jedynym rozwiązaniem jest optyczne zwiększenie przestrzeni.

Łazienka z bielą w roli głównej

Biel w łazience kojarzy się z klasyką w czystej postaci. Wbrew pozorom biel znajduje jednak zastosowanie także w nowocześnie urządzonych wnętrzach, gdzie ładnie komponuje się w połączeniu np. z dekoracjami w postaci graficznych motywów roślinnych na pastelowym tle.

Kamień naturalny w łazience

Obecnie w łazienkach stosuje się często kamień naturalny. Wykonane są z niego elementy podłóg, zabudowy wanien i kabiny prysznicowe. Kamień naturalny ładnie się prezentuje, jednak, z uwagi na elementy wapienne, które posiada w swojej strukturze, wymaga szczególnej pielęgnacji. Jak dbać o kamienne elementy w łazience, aby długo nam służyły?

Jak urządzić łazienkę na poddaszu?

Urządzenie łazienki na poddaszu to trudny do realizacji projekt. Zarówno rozmieszczanie przedmiotów, jak i dobranie odpowiednich materiałów to spore wyzwanie. Przy odrobinie fantazji i pracy można jednak urządzić łazienkę zgodnie z aktualnymi trendami.

Mała łazienka w rustykalnym stylu

Aranżacja wnętrza w stylu rustykalnym wiąże się z przeróbką i obróbką przy użyciu naturalnych materiałów. Styl rustykalny oparty jest na prostocie produktów i półproduktów jakie użyjemy do aranżacji danego wnętrza. Materiały muszą być całkowicie naturalne, a do takich zaliczmy: drewno, kamień, len i inne.