Kratki ściekowe, sklep on-line

Category Archives: Aranżacje łazienki

Kilka pomysłów na powiększenie małej łazienki!

umywalka

 

Aranżacja małej łazienki jest często nie lada wyzwaniem dla projektanta, a co dopiero dla człowieka, który musi urządzić ją samodzielnie. Z problemem małej łazienki najczęściej borykają się osoby mieszkające w bloku. Łazienka powinna być funkcjonalna, ale przede wszystkim wygodna! Dlatego chce zaproponować Wam kilka trików, które mogą znacznie pomóc w rozwiązaniu tego problemu!

Styl skandynawski w aranżacji małej łazienki

Styl skandynawski w aranżacji łazienki to surowe wnętrza, z drewnianą podłogą i białymi meblami. W dodatkach dominują biele, błękity, odcienie niebieskiego i szarości. Powoduje to, że wnętrze  sprawia wrażenie prostego, oszczędnego w formie i wykończeniu, ale, jednocześnie, przytulnego i z charakterem.

Płytki dekoracyjne do małej łazienki

Kiedy decydujemy się na remont małej łazienki, zazwyczaj stajemy przed dylematem: jakie płytki wybrać. Na forach internetowych można znaleźć wiele, czasem sprzecznych opinii, które niekiedy, zamiast pomóc, powodują, że wybór płytek jest dla nas jeszcze trudniejszy.

Harmonijna aranżacja, czyli miks materiałów wykończeniowych w łazience

Łazienka jest miejscem wypoczynku i relaksu, po całym dniu. Jednak, coraz częściej, staramy się, by była także eleganckim pomieszczeniem i ozdobą domu. Dlatego z uwagą wybieramy najdrobniejsze elementy armatury łazienkowej i urządzenia sanitarne.
A może warto zdecydować się na połączenie różnych materiałów w harmonijną aranżację przestrzeni łazienki?

5 zasad urządzania małych łazienek

Urządzenie małej łazienki jest, nie lada, wyzwaniem. Stawia nas to przed koniecznością takiego dopasowania wszystkich elementów, aby przestrzeń nie była zagracona, a, z drugiej stronie, aby wewnątrz znalazło się wszystko to, co jest niezbędne w łazience.

Łazienka dla dwojga

Decyzja o wspólnym mieszkaniu to, dla wielu par, krok milowy, w planach na temat wspólnej przyszłości. Konieczne jest, w takich przypadkach, pogodzenie potrzeb partnerów, także w zakresie aranżacji wspólnego mieszkania. O ile, w przypadku kuchni, lub sypialni, można to, w miarę szybko rozwiązać, o tyle łazienka jest miejscem, w którym każdy chce czuć się swobodnie i komfortowo. Jak ją, jednak zaaranżować, aby dla każdego z partnerów była przyjaznym miejscem?

Urządzamy małą łazienkę

Aranżacja małych łazienek nie należy do łatwych. Bo jak w 3, lub 4 m2 zmieścić wannę, lub kabinę prysznicową, zlew, sedes i meble łazienkowe? Często małe łazienki nie mają też okien, co jest charakterystyczne dla budownictwa mieszkalnego z lat 70. i 80. W takich sytuacjach, jedynym rozwiązaniem jest optyczne zwiększenie przestrzeni.

Lustro do małej łazienki

Myśląc o aranżacji łazienki, zazwyczaj bierzemy pod uwagę meble łazienkowe, wannę, prysznic i inne akcesoria łazienkowe. Rzadziej myślimy o dodatkach, takich, jak np. lustro. Tymczasem, to właśnie dodatki tworzą klimat każdego pomieszczenia, a źle wybrane mogą zepsuć całą aranżację.

Drewno w małej łazience

Kiedy posiadamy małą łazienkę na ogół zastanawiamy się jak poradzić sobie z niewielką przestrzenią, w której trzeba zmieścić prysznic, umywalkę, sedes i meble łazienkowe. W takiej sytuacji sama aranżacja łazienki schodzi na drugi plan. Tymczasem małą łazienkę da się zaaranżować tak, by połączyć praktyczność z nowoczesnym designem, np. stosując elementy drewniane w aranżacji łazienki.

Mała łazienka przyjazna dzieciom

Mała łazienka, z której korzysta kilku domowników, w tym dzieci, wymaga odpowiedniej aranżacji. Nie musi to jednak oznaczać rezygnacji z wygody i luksusu. Można połączyć elegancką aranżację łazienki z bajkowymi motywami i kolorowymi ścianami, które z pewnością przypadną do gustu dzieciom.